Odtruwanie

Odtruwanie czy inaczej detoksykacja może być konieczne po długim ciągu picia alkoholu lub zażywania narkotyków. Organizm przez takie długoterminowe przyjmowanie substancji o właściwościach cytotoksycznych może być zaintoksykowany czyli zatruty, Dlatego szybkie zaprzestanie picia lub zażywania może być groźne dla zdrowia, a nawet życia i obejmować tzw. objawy odstawienne łagodne, niewymagające odtruwania w szpitalu czyli bez interwencji lekarskiej np.:

  • Niepokój
  • Drażliwość
  • Nudności
  • Bezsenność
  • Bóle głowy

Lub ostre objawy odstawienne wymagające fachowego odtruwania, czyli detoksykacji medycznej:

  • Drgawki
  • Padaczka
  • Omamy, halucynacje
  • Urojenia, psychozy
  • Delirium tremens

Najpoważniejszym skutkiem przerwania ciągu alkoholowego, które wymaga odtruwania pod opieką lekarza jest delirium tremens. Może się ono rozpocząć od dwóch do nawet pięciu dni po ostatnim spożyciu alkoholu i może bezpośrednio zagrażać życiu, dlatego zawsze należy leczyć je pod okiem profesjonalnego i doświadczonego personelu medycznego.

Siła natężenia niektórych objawów odstawienia może powodować realną utratę zdrowia lub życia zwłaszcza u osób z chorobami płuc, serca czy innych schorzeń. Dlatego jeżeli występuje groźba nagłego pogorszenia się stanu somatycznego pacjenta w wyniku odstawiania alkoholu to odtruwanie powinno być prowadzone przy pomocy leków przeciwpadaczkowych, uspokajających, przeciwdrgawkowych oraz zmniejszających ciśnienie. Lekarz specjalista od leczenia zespołu abstynencyjnego będzie w stanie kontrolować ciśnienie tętnicze i tętno, aby upewnić się, że stan się nie pogorszy.

ODTRUWANIE ALKOHOLOWE

Odtruwanie alkoholowe co to jest?

W przypadku gdy osoba jest po wielotygodniowym lub wielomiesięcznym ciągu alkoholowym i nie jest w stanie sama przestać pić to konieczne będzie odtruwanie alkoholowe. Odtruwanie alkoholowe to odtruwanie organizmu z alkoholu, które może objawiać się: nadciśnieniem, lękiem, drgawkami, padaczką, omamami wzrokowymi itp. Jest to stan, który zagraża życiu, ponieważ podczas ataku padaczki pacjent może uderzyć głową o podłoże i doznać poważnych uszkodzeń, a nawet śmierci. W przypadku omamów wzrokowych i urojeń może zagrażać otoczeniu i/lub sobie, co może nawet doprowadzić do samobójstwa. To z tych powodów odtruwanie alkoholowe należy przeprowadzać w szpitalu na oddziale detoksykacyjnym lub pod opieką lekarza i pielęgniarki.

Prywatne odtruwanie alkoholowe to usługa medyczna, której cena może zależeć od zastosowanych usług medycznych oraz czasu trwania. Prywatne odtrucie alkoholowe trwa w naszym ośrodku średnio od 2 do 3 dni i zależy od tego jak długo pacjent spożywał alkohol, jakie dawki alkoholu w tym czasie spożywał oraz od stopnia uszkodzenia wątroby. Podczas pobytu na prywatnym odtruciu alkoholowym w naszym ośrodku podajemy pacjentom leki zmniejszające ciśnienie krwi, przeciwpadaczkowe, przeciwdrgawkowe oraz kroplówki.

ODTRUWANIE ALKOHOLOWE CENA

Odtruwanie alkoholowe cena to 1000 zł za 1 rozpoczętą dobę. Z reguły 1 doba wystarcza, aby przeprowadzić skuteczne odtruwanie alkoholowe, gdy osoba piła alkohol maksymalnie tydzień.

Natomiast jeżeli osoba spożywała alkohol ciągiem przez kilka tygodni, to odtruwanie alkoholowe i cena może wynieść 2000 zł, ponieważ będzie trwać 2 dni.

Najgorzej sytuacja wygląda, gdy osoba piła alkohol przez wiele miesięcy. Wtedy cena za odtruwanie alkoholowe może wynieść nawet 3000 zł i trwać 3 dni.

Odtruwanie alkoholowe zawiera też kroplówkę, której cena wynosi 250 zł za 1 sztukę.

Odtruwanie alkoholowe obejmuje również badanie lekarskie, którego cena to 250 zł, lekarz wystawia pacjentowi zwolnienie chorobowe oraz przepisuje leki.

Odtruwanie alkoholowe cena zawiera 1 dobę pobytu w pokoju z łazienką i TV, leki przeciwpadaczkowe, przeciwdrgawkowe, uspokajające, elektrolity, witaminy, glukozę, wyżywienie oraz całodobową opiekę.